دنیای فناوری


دنیای مجازی
جمعه 13 اردیبهشت‌ماه سال 1387 :: 05:55 ق.ظ ::  نویسنده : محمدرضا گرامی
کاربران موبایل به زودی خواهند توانست ارسال سریع و کارآمد اطلاعات را از طریق فناوری جدیدی که حاصل ترکیب استاندارد Wi-Fi (استاندارد 802.11) و فناوری سنتی بلوتوث می‌باشد تجربه نمایند.

به گفته مرکز تحقیقاتی ABI Research این فناوری کاربرانی را هدف قرار خواهد داد که نیاز به انتقال فایل‌های حجیم چندرسانه‌ای مابین ابزارهای بی‌سیم مانند تلفن‌های سلولی دارند.

Douglas McEuen تحلیلگر ارشد این مرکز می‌گوید: «میزان نفوذ بلوتوث در تلفن‌های سلولی بسیار بالاست اما این فناوری دارای برد پائین و سرعت بسیار کمی می‌باشد.»
«تمایل رو به رشد کاربران برای به اشتراک‌گذاری تصاویر، صدا و ویدئو تقاضاهایی را متوجه بلوتوث می‌سازد که خارج از توانائی این فناوری می‌باشد.»

بلوتوث پرسرعت جدید انتقال فایل‌های بزرگ و پرحجم را از طریق استاندارد سریع‌تر 802.11 که اینک به وفور در دستگاه‌های جدید مجهز به بلوتوث دیده می‌شود ارسال می‌کند.

سپس و زمانی که دیگر نیازی به ارسال و دریافت سریع نباشد، دستگاه به طور خودکار به حالت بلوتوث بازمی‌گردد که در نتیجه صرفه‌جوئی قابل توجهی در مصرف انرژی بعمل خواهد آمد.

اولین اقدام جهت پیاده‌سازی فناوری جدید یک ارتقاء نرم‌افزاری خواهد بود که دستگاه‌های موجود اجازه خواهد داد تا با یکدیگر به تبادل اطلاعات بپردازند.
در قدم بعدی شرکت‌ها برای جای دادن دو رادیو در یک پکیج و یا در یک چیپ اقدام خواهند نمود.

McEuen در ادامه می‌گوید: «بلوتوث پرسرعت یک قدم منطقی (Logical) است بسوی بهره‌وری بیشتر از ساختارهای موجود فعلی.»
«برای مصرف‌کنندگان این یک پیروزی کامل است زیرا عملیات ارتقاء از نظر آنها پنهان بوده و آنان تنها کارائی بهتر و سرعت بالاتر در انتقال فایل‌ها را شاهد خواهند بود.»

ITNA
_________________
آمار وبلاگ
  • تعداد بازدیدکنندگان: 743988

Free PageRank Checker
 
 
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است |طراحی : پیچک
 

فروشگاه اینترنتی ایران آرنا