دنیای فناوری


دنیای مجازی
چهارشنبه 26 مرداد‌ماه سال 1390 :: 08:17 ق.ظ ::  نویسنده : محمدرضا گرامی


شرکت Freecom از ساخت هارددیسک خارجی جدیدی بر مبنای ورودی‌های USB خبر داده است که دسترسی به اطلاعات آن تنها از سیستم‌های شناسایی فرکانس‌های رادیویی (RFID) امکان‌پذیر است.


به گزارش ایتنا، رایانه‌های شخصی رومیزی و قابل‌حمل این روزها با استفاده از رمزعبور، PIN ها، اثر انگشت و سیستم‌های رمزگذاری پیشرفته سعی می‌کنند امنیت اطلاعات را افزایش دهند.

اما شرکت Freecom برای نخستین بار هارددیسک خارجی ۵/۳ اینچی روانه بازار کرده است که بر پایه فناوری RFID ایمنی اطلاعات را تأمین می‌کند.

برای باز کردن قفل و دسترسی به اطلاعات ذخیره شده در این هارددیسک خارجی، کاربران مجبورند از کارت امنیتی ویژه را در سیستم کارت‌خوان در نزدیک هارددیسک استفاده کنند و رمز عبور مربوط به آن را فراموش نکنند.

در این فناوری جدید اطلاعاتی که روی هارددیسک ذخیره شده‌اند، رمزگذاری نمی‌شوند و در اصل سیستم RFID با رمز خود دسترسی به این اطلاعات را غیرممکن می‌کند و آن‌ها را روی سیستم‌عامل مخفی می‌سازد.

شرکت Freecom هنوز تاریخ دقیق ورود این هارددیسک‌ها به بازار را اعلام نکرده و توضیح داده است که هم‌اکنون در حال تولید این هارددیسک در ظرفیت‌های مختلف است.

آمار وبلاگ
  • تعداد بازدیدکنندگان: 743988

Free PageRank Checker
 
 
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است |طراحی : پیچک
 

فروشگاه اینترنتی ایران آرنا