X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی
 
دنیای فناوری


دنیای مجازی
پنج‌شنبه 10 تیر‌ماه سال 1389 :: 11:30 ق.ظ ::  نویسنده : محمدرضا گرامی

دومین استاندارد ملی در حوزه فناوری نانو با عنوان "آئین کار سلامت و ایمنی در محیط های کار با نانومواد" از سوی کمیته استانداردسازی فناوری نانو تدوین و منتشر شد.

به گزارش کائسنا به نقل ار خبرنگار مهر، کمیته استانداردسازی فناوری نانو ایران (ISIRI/TC229) با انجام کارهای مطالعاتی و تحقیقاتی و با استفاده از استانداردهای منتشر شده ISO، ASTM و NIOSH این استاندارد را تهیه و تدوین کرده است.
هدف از تدوین استاندارد "آئین کار سلامت و ایمنی در محیط های کار با نانومواد" ارائه راهنمایی هایی است که بتواند به ایجاد کنترل های اختصاصی و در نتیجه حفظ سلامتی و ایمنی کارکنان و محیط زیست در محیط های کاری نانو کمک کند.

این استاندارد در کلیه محیط های کاری نانو کاربرد دارد و می تواند توسط مدیران، متخصصان و کارکنان این محیط ها با هدف ایجاد محیط کار سالم، حفظ سلامت کارکنان، آموزش کارکنان، تهیه آئین نامه های کار اختصاصی و تهیه تجهیزات و امکانات ایمنی مورد نیاز به کار گرفته شود.

استاندارد "آئین کار سلامت و ایمنی در محیط‌های کار با نانومواد" در دویست و چهل و دومین اجلاس کمیته ملی میکروبیولوژی به عنوان استاندارد ملی ایران به تصویب سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران رسید.
آمار وبلاگ
  • تعداد بازدیدکنندگان: 741516

Free PageRank Checker
 
 
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است |طراحی : پیچک
 

فروشگاه اینترنتی ایران آرنا